Aleksandra Skrabacz, „Bezpieczeństwo społeczne. Podstawy teoretyczne i praktyczne”, Warszawa 2012

Bezpieczeństwo społeczneKsiążka „Bezpieczeństwo społeczne. Podstawy teoretyczne i praktyczne” jest adresowana do każdego Czytelnika, jego rodziny oraz bliskich, porusza bowiem
problematykę bezpieczeństwa, które jest jedną z podstawowych, egzystencjalnych
i fundamentalnych wartości i potrzeb każdego człowieka, bez którego nie jest możliwe spokojne i godne życie w realiach XXI wieku. Problematyka niniejszej monografii obejmuje obszar bezpieczeństwa społecznego, pod pojęciem którego najogólniej rozumie się ochronę egzystencjalnych podstaw życia ludzi, zapewnienie możliwości zaspokajania indywidualnych potrzeb (materialnych i duchowych) realizację aspiracji życiowych przez tworzenie warunków do pracy i nauki, ochronę zdrowia oraz gwarancje emerytalne. Problem tworzenia bezpieczeństwa społecznego, jako jednej z podstawowych kategorii (dziedziny) bezpieczeństwa narodowego, nabiera we współczesnych czasach szczególnego znaczenia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Abstrakty, Współczesne wyzwania i zagrożenia i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.