Anna Skrzypek, „Ludzie na pierwszym miejscu. Analiza procesu tworzenia Manifestu Wyborczego Partii Europejskich Socjalistów na wybory 2009 roku”, Studia Politologiczne vol. 14

sp vol. 14„Ludzie na pierwszym miejscu – analiza procesu tworzenia manifestu wyborczego Partii Europejskich Socjalistów na wybory 2009” jest artykułem z zakresu badań nad europartiami. Przedmiot dociekań stanowi tworzenie nadrzędnego dokumentu programowego, który wypracowywany raz na pięć lat jest zbiorem wskazówek ideowych dla europejskich rodzin partyjnych. Nie mniej, jest on także ofertą wyjściową każdej z frakcji w Parlamencie Europejskim podczas porozumiewania się z politycznymi oponentami i aliantami co do planu prac na okres nowej kadencji. Specyfiką opisywanego procesu pozostaje to, że miał on miejsce w okresie nazwanym „największym kryzysem demokratycznym UE” i stanowił próbę włączenia i upodmiotowienia partyjnych aktywistów, przy użyciu do tego najnowocześniejszych narzędzi komunikacji, takich jak Internet.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Czytelnia, Integracja europejska i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.