Ewa Nowak, Ryszarda Ewa Bernacka, Rafał Riedel, „Integracja polityczna Polaków na emigracji. Polonia w Austrii – studium przypadku”, Przegląd Politologiczny nr 3/2011

okadka przegld politologiczny za 3 2011

Celem niniejszego artykułu jest analiza zjawiska integracji politycznej polskich emigrantów w nowym miejscu osiedlenia i nowym systemie społeczno-politycznym. W wymiarze empirycznym badania odnoszą się do osób pochodzących z Polski, a mieszkających na terenie Austrii, która przy całej swojej specyfice wynikającej z wielu czynników o charakterze społeczno-politycznym stanowi względnie przyjazne miejsce dla napływających migrantów. Badania podjęte na tym gruncie stanowią dobry punkt wyjścia dla formułowania wniosków na temat aktywności emigrantów w nowym systemie politycznym oraz dalszej eksploracji zachowań Polaków w ujęciu komparatystycznym, np. względem polonii brytyjskiej. Podjęta analiza odnosi się do procesów o rosnącym znaczeniu ze względu na powiększającą się skalę zjawiska migracji w nowoczesnych społeczeństwach i gospodarkach.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Czytelnia, Społeczeństwo obywatelskie i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.