Marek Jeziński, „Teoria w praktyce czy praktyka w teorii? O metodologicznych aspektach badań nad marketingiem politycznym”, Studia politologiczne vol. 24

studia politologiczne vol. 24Celem artykułu jest wskazanie tropów metodologicznych w badaniach marketingu politycznego. Wynika to z różnorodności zarówno form przekazu stosowanych przez podmioty polityczne, jak i podejścia do kwestii badawczej. Dywersyfikacja ta obejmuje definicje dziedziny, jej funkcje oraz recepcję działań politycznych – ukazują one heterogeniczność badanego zjawiska, zróżnicowanie interpretacji marketingowych działań w polityce, co dotyczy także kwestii metodologicznych. Marketing polityczny to specyficzna forma komunikowania politycznego, najpełniej manifestująca się podczas kampanii wyborczej. Komunikowanie w schemacie nadawca – odbiorca przybiera tu zdywersyfikowaną postać ze względu na wielość ról odgrywanych przez uczestników aktu komunikacji.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Czytelnia, Komunikacja polityczna i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.