Mirosław Karwat, „Akredytacja w życiu społecznym i politycznym”, Warszawa 2009

akredytacja w yciu spoecznym i politycznymMechanizmy tu przedstawiane usytuowane są na styku dziedziny badań socjologii, psychologii, etyki, prakseologii, socjotechniki, marketingu i PR. Jeśli czytelnik dostrzeże znaczenie ich splatania się dla życia publicznego, kultury politycznej, to nie zdziwi go, że kodyfikacji podjął się politolog.
Jednak nie jest to książka tylko dla polityków i politologów. Dla nich też – gdyż muszą zrozumieć, jak silne są związki i analogie między relacjami i strukturami z życia codziennego ludzi, nawet intymnego, ze sfery stosunków rodzinnych, towarzyskich, sąsiedzkich, pracowniczych a formami oddziaływania publicznego. Już lepiej rozumieją i politycy, i politolodzy, analogię między teatrem a „sceną polityczną”. A zaraźliwa fascynacja marketingiem i PR sprawia, iż niektórzy przestają już się zastanawiać, „ile jest polityki w polityce”, tak bardzo wymogi spektaklu, gadżety i rekwizyty zaprzężone do walki o „wizerunek” przesłoniły im treść społeczną tej działalności.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Abstrakty, Społeczeństwo obywatelskie i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.