Olgierd Annusewicz, „Komunikacja kryzysowa w polityce. Między marketingiem politycznym a PR-em”, [w:] W. Jabłonowski, „Marketing polityczny a public relations. Różnice, podobieństwa, kontrowersje”, Warszawa 2014.

Istnieje dziedzina politycznej komunikacji, gdzie połącz one siły public relations i marketingu politycznego mają znaczenie szczególne – tą przestrzenią jest kryzys. Sytuacje kryzysowe w polityce nie mogą być rozwiązywane tylko z udziałem wyrafinowanego instrumentarium PR-u; jednocześnie wyłączne wykorzystanie politycznej propagandy i reklamy może okazać się wówczas zbyt mało subtelne. Zanim nastąpi kryzys, wart o poznać jego strategiczne dla wspomnianych dziedzin elementy.

W dyskusji na temat różnic między marketingiem politycznym a public relations zapomina się o jednym, ale decydującym podobieństwie, spajającym na długi czas, jeśli nie na zawsze, owe dwie pozornie tylko oddzielne dziedziny – o kryzysie.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Komunikacja polityczna i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.