Piotr Załęski, Agnieszka Syliwoniuk (red.), „Tożsamości kulturowe w Europie Zachodniej”, Warszawa 2012

załęskiPrezentowana książka jest egzemplifikacją roli tak kultury (w tym języka i pamięci historycznej), jak i kwestii politycznych w treści tożsamości wybranych narodów Europy Zachodniej. Otwiera ona serię Pracowni Kultury Politycznej Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego pt. Kultura i polityka. Książka została sfinansowana ze środków dla młodych naukowców będących w dyspozycji Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW za 2011 rok, a przyznanych przez Instytut Nauk Politycznych UW. Zaprezentowano w niej studia i rozprawy absolwentów europeisty-ki i politologii – artykuły osób rozpoczynających swą drogę naukową. Brak doświadczenia naukowego autorów kompensowany był -w mojej optyce – przez rzetelne podejście do badanych problemów i pasję ich zgłębiania, a także w kliku przypadkach (Maltańczycy, Duńczycy, Katalończycy, Korsykanie) pobyty badawcze wśród przedstawicieli badanych grup etnicznych. Dodatkowo, warto podkreślić, że tom niniejszy był współredagowany przez Agnieszkę Syliwoniuk, doktorantkę Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Abstrakty, Społeczeństwo obywatelskie i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.