Ryszard Chruściak, „Współpraca legislatywy z egzekutywą w sprawach europejskich – projekty, prace parlamentarne i problemy konstytucyjne (2004-2011)”, Warszawa 2011

R. Chruściak, Współpraca legislatywyZasadnicza konstrukcja książki została oparta na przebiegu prac parlamentarnych będących materią pozwalającą na przedstawienie kluczowych problemów ustrojowych związanych z udziałem Sejmu i Senatu w pracach wynikających z członkostwa w UE oraz stanowisk politycznych dotyczących tych kluczowych problemów prezentowanych zwłaszcza przez najważniejsze ugrupowania polityczne. Ponadto obok wątku ustrojowego i politycznego bardzo znaczącym elementem rozważań będą stanowiska i poglądy przedstawicieli doktryny a w szczególności nauki prawa konstytucyjnego wyrażone zwłaszcza w ekspertyzach i opiniach prawnych sporządzanych na ogół w związku z pracami ustawodawczymi. Obok analizy przebiegu prac parlamentarnych publikacja zawiera część dokumentacyjną, na którą składają się przede wszystkim projekty ustaw oraz niektóre inne dokumenty istotne dla analizowanej problematyki. Zebranie rozproszonych dokumentów pochodzących z kilku lat powinno być pomocne zwłaszcza dla analizy szczegółowych kwestii prawnych, niekiedy nie będących przedmiotem widocznej uwagi polityków ale ciekawych a czasami także istotnych dla badaczy zainteresowanych problematyką uczestnictwa Polski w Unii Europejskiej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Abstrakty, Jakość rządzenia i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.