Ryszard Zięba (red.), „Bezpieczeństwo międzynarodowe w XXI wieku”, Warszawa 2018

Oddawana do rąk czytelników książka ma charakter podręcznika. Składa się z trzech części. W pierwszej zostały przedstawione zagadnienia ogólne, pojmowanie bezpieczeństwa międzynarodowego oraz jego palące problemy, takie jak terroryzm, bezpieczeństwo teleinformatyczne i energetyczne. W drugiej części zostały przedstawione koncepcje bezpieczeństwa najważniejszych uczestników współczesnych stosunków międzynarodowych, a w trzeciej – praktyka bezpieczeństwa międzynarodowego w ujęciu globalnym i regionalnym. Taki układ książki pozwala ukazać całościowo bezpieczeństwo międzynarodowe w XXI wieku.

Postawę źródłową książki stanowią oficjalne dokumenty głównych uczestników stosunków międzynarodowych. Wykorzystano także bogate piśmiennictwo naukowe na temat teorii i praktyki bezpieczeństwa międzynarodowego, w większości publikowane w językach obcych, w tym tak mało w Polsce znanych, jak chiński, japoński czy portugalski.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Czytelnia, Polityka zagraniczna i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.