Szymon Bachrynowski, Agnieszka Durska, Wawrzyniec Konarski, „Kryzys przywództwa we współczesnej polityce”, Warszawa 2011

Kryzys przywództwaNa rynku księgarskim pojawia się książka o walorach teoretycznych i praktycznych. Wypełnia ona lukę w ważnym obszarze wiedzy naukowej. Wnosi bowiem znaczący wkład w rozwój badań nad teorią i praktyką przywództwa politycznego. Trudno także przecenić jej walory dydaktyczne, zaś wiele sformułowanych przez autorów rekomendacji może być z powodzeniem wykorzystanych w praktyce politycznej.
Książka doskonale wpisuje się w nurt badań, obejmujący fundamentalne kwestie z obszaru współczesnych mechanizmów wyłaniania i funkcjonowania przywództwa politycznego. Istotnie wzbogaca refleksję nad fenomenem władzy, elit i przywództwa politycznego. W pracy imponuje rozmach badań – uczestniczyło w nich 39 autorów, poczynając od profesorów po młodych pracowników nauki i studentów, reprezentujących kilkanaście ośrodków naukowych w kraju.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Abstrakty, Współczesne wyzwania i zagrożenia i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.