Wojciech Jakubowski, Piotr Załęski, Azizbeka K. Dżusupbekova (red.), „Kirgistan. Problemy kulturowe i społeczno – polityczne”, Warszawa 2011

jakubowski kirgistanPublikacja powstała w ramach Międzynarodowego Programu Badawczego pt. Kirgistan: problemy kulturowe i społeczno-polityczne, prowadzonego od 2007 roku przez Oddział Politologii i Problemów Zarządzania Państwowego Narodowej Akademii Nauk Republiki Kirgiskiej oraz Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Zawiera ponad 20 artykułów, które są efektem dotychczasowych badań w pięciu zakresach wskazanego programu: 1) Tożsamości i zmiany kulturowe; 2) Wartości i problemy społeczne; 3) Społeczeństwo obywatelskie; 4) Kwestie etniczne i 5) Procesy polityczne.

Książka ukazuje węzłowe problemy kirgistańskie z perspektywy wielu nauk społecznych i humanistycznych: politologii, socjologii, etnologii, filozofii czy psychologii kulturowej. Żywimy nadzieję, że stanie się ona użytecznym źródłem dla osób nie tylko zainteresowanych współczesnym Kirgistanem, ale i całym regionem postradzieckiej Azji Centralnej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Abstrakty, Pozostałe pozycje i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.